روغن ضد لغزش کفپوش deck ازمو آلمان
چگونه مانع از لغزش روی کفپوشهای چوبی decking شویم؟

روغن مخصوص کفپوش ضد لغزش ازمو، برای انواع کفپوش چوبی و پله‌های فضای خارج بسیار مناسب و ایده‌آل می باشد.

“چگونه مانع از لغزش روی کفپوشهای چوبی decking شویم؟

 

در طول تابستان کفپوش deck شما کاملا خشک می‌شود. خورشید هرگونه کپک و قارچی را خشک نموده و سطح معقول و مناسبی را فراهم می‌کند. اما به محض سرد و مرطوب شدن هوا، سطح کفپوش مجددا لغزنده می‌شود. اگر تاکنون در اثر سر خوردن نزدیک بوده خودتان را به کشتن دهید، می‌دانید چقدر ضروری است تا از عدم لغزندگی سطح کفپوش چوبی مطمئن شوید. در اینصورت استفاده از روغن های مخصوص کف و decking ضد لغزش و سر خوردن اکیدا توصیه می‌شود. این روغن ها به هیچ وجه پوسته پوسته نشده و ترک بر نمی‌دارند، نگهداری آسانی دارند و به راحتی و به سرعت بازسازی و اصلاح می‌شوند. روغن مخصوص کف و  deckingمقاوم به سرخوردن ازمو، از ذرات آلی ارگانیک ویژه‌ای تشکیل شده که بطور مساوی در روغن پراکنده شده‌اند. روغن ضد لغزش مخصوص deck ازمو آلمان (کد 430) که از روغن های طبیعی تولید شده است، شامل مواد تشکیل دهنده فعالی است که از سطح چوب در برابر کپک، جلبک ها و حمله های قارچی نیز محافظت می‌کند. این محصول به عنوان لایه نهایی روی روغن مخصوص deck باید استفاده شود. برای کفپوشهای چوبی و پله‌های فضای خارج بسیار ایده آل بوده و روی انواع گونه‌های چوبی بویژه چوبهای دوگلاس فر، بانکیرایی، گاراپا، ماساراندوبا، لاریکس و انواع کاجها اثر فوق العاده‌ای دارد و برای هر نوع کفپوش چوبی از انواع آجدار و شیاردار و حتی صاف و هموار، ایده آل می باشد.

روغن مخصوص کفپوش ضد لغزش ازمو را می‌توان برای کفپوشهای جدید و همچنین تیمار نشده قبلی استفاده نمود. اما شما باید ابتدا آن را تحت هوازدگی قرار دهید، بدین صورت که بهتر است کفپوش چوبهای سوزنی برگ 2 الی 4 هفته و کفپوش چوبهای پهن برگ 3 ماه بدون تیمار باقی بمانند و سپس رنگ و یا روغن بی رنگ روی آن زده شود. این محصول برای سطوح کفپوشی که قبلا روغن خورده نیز مناسب می باشد. شما نباید از روغن ضد لغزش روی کفپوشهایی که وارنیش یا رنگ خورده‌اند، استفاده کنید. در صورتی که روی چوب، رنگ و یا وارنیش خورده، باید ابتدا آن لایه را بردارید؛ که ممکن است منجر به سنباده زنی و یا تراشیدن لایه رویی و یا استفاده از هر دو روش گردد. هیچگاه نباید روغن ضدلغزش به تنهایی استفاده شود، همیشه قبل از آن باید از روغن های مخصوص deck به عنوان پرایمر استفاده شده باشد.

8 مرحله آماده سازی استفاده از روغن های ضدلغزش مخصوص کفپوش deck :

  • همیشه ابتدا در ناحیه‌ای که در معرض دید نیست از این محصول استفاده و تست نمایید. در اینصورت کار شما آسان تر می‌شود و می دانید در نهایت به چه نتیجه‌ای خواهید رسید.
  • ابتدا کفپوش deck خود را تمیز نموده و تمام گرد و غبار را از سطح آن پاک نمایید.
  • اگر سطح چوبتان قارچ یا کپک زده، ابتدا از شر آن خلاص شوید. استفاده از آب با فشار بالا، مخصوصا قبل از استفاده از مواد شوینده ضد قارچ و کپک، همیشه گزینه مناسبی است.
  • اجازه دهید کفپوش چوبی deck بطور کامل خشک شود.
  • از نگهدارنده و محافظ چوب با کیفیت بالا به عنوان پرایمر استفاده نمایید.
  • یک دست از روغن های مخصوص deck کفپوش استفاده کنید.
  • یکدست از روغن ضد لغزش مخصوص deck طبق دستورالعمل محصول استفاده نمایید.
  • قلمو و سایر وسایلتان را به خوبی تمییز کنید.

مدت زمان خشک شدن روغن ضد لغزش مخصوص deck ازمو، حدود 12-10 ساعت در هوا و شرایط نرمال به طول می‌انجامد، که این زمان در صورت سردتر شدن دما و یا تغییر میزان رطوبت نسبی محیط، طولانی تر می‌گردد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]